✅Apteczka pierwszej pomocy, kto ustala jej wyposażenie?

📌Apteczka pierwszej pomocy w zakładzie pracy jest niezbędna i tego nikomu nie trzeba tłumaczyć. Jednak wyposażenia apteczki różnią się w zależności od specyfiki pracy danego zakładu.
✅Czy możemy sami ustalić wyposażenie zakładowej apteczki pierwszej pomocy❓
Nie❗️
👉Wyposażenie apteczki ustala lekarz medycyny pracy mając na uwadze specyfikę pracy oraz mogące wystąpić zagrożenia na stanowiskach pracy, a co za tym idzie, mogące pojawić się urazy podczas wypadków w pracy.
👉Lekarz medycyny pracy ustala również ilość apteczek pierwszej pomocy w danym zakładzie.
📌Należy pamiętać, apteczka musi być wyraźnie oznaczona białym krzyżem na zielonym tle. ✅Apteczka musi być łatwo dostępna a co za tym idzie, nie może być zastawiona przez elementy, konstrukcje itp.
❗️❗️Proszę pamiętać, w sytuacji wypadkowej każda sekunda się liczy. W takiej sytuacji nie możemy sobie pozwolić na bieganie do apteczki przymocowanej na stałe, aby pobrać kolejne opatrunki w celu zatrzymania krwawienia u poszkodowanego.
✅Dostępność apteczki polega również na tym, aby można było ją zabrać ze sobą. Zalecanym systemem są przenośne apteczki. Mocowane są w widocznym miejscu, a w sytuacji wypadkowej z łatwością można ją wypiąć i udać się do poszkodowanego.
Pamiętajmy❗️
👉W apteczce nie mogą znajdować się żadne leki. O podaniu leków decyduje lekarz❗️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.